منتورهای بردار

شتاب دهنده صادراتی بردار یک فضای دوستانه و رقابتی برای استقرار استارتاپ ها و تیم ها در حوزه های مختلف صادراتی ایجاد کرده و به دنبال فراهم کردن بستری برای هم آفرینی، عملیاتی کردن طرح های صادراتی و شبکه سازی در فضای صادراتی است. بردار با توانمند سازی علاقمندان به حوزه صادرات کمک می کند تا افراد یا تیم ها به صادرات پایدار برسند. بردار امکان استفاده اعضا را از فضای کار اشتراکی و امکان حضور تیم ها در نمایشگاه ها را نیز برای تیم ها فراهم می آورد. یکی از خدمات بردار ایجاد فضایی یادگیرنده و با اخلاق با هدف شناسایی و انتخاب، شکل‌دهی و شتابدهی به فعالیت استارتاپ ها و تیم ها – به منظور دانش افزایی و توسعه مهارت های فردی و تیمی است که این کار را از طریق ارائه خدمات مشاوره  و مربیگری حرفه ای، آموزش و تجربه گردانی به وسیله منتورها، کارشناسان و کهنه کاران صادراتی در رویدادها، تورگشت ها و بازدیدهای آموزشی داخلی و خارجی، حضور در نمایشگاه ها (با رویکرد تشکیل یا تقویت کار و کسب های نوپا در حوزه صادرات کالا) انجام می دهد. هدف بردار ارائه خدماتی است که منجر به توانمند سازی شرکت های مدیریت صادراتی (از جنبه های فردی و تیمی) با رویکرد نیازمحور، مهارت های مدیریتی و فنی، تنظیم و تسهیل قرارهای ملاقات با شرکای خارجی و رایزنی ها، برندینگ و اعتبار بخشی و …  می شود. “بُردار”  با رصد شاخص‌های کلیدی، ارزیابی و ارزش گذاری برای اطلاع از وضعیت و کمک به بهبود، رشد و توسعه کار و کسب هایی که برنامه های شتابدهی را با موفقیت به اتمام رسانیده‌اند، همراه و یاری‌رسان آن‌ها خواهد بود.  از دیگر خدمات “بُردار”  ارائه تسهیلات لازم جهت خدمات صادراتی، تورگشت های خارجی ، نمایشگاه ها، قرارهای ملاقات کاری و … (طبق ضوابط بردار) برای استارتاپ ها و تیم ها است.  همچنین شرکت ها را جهت تامین سرمایه به به سرمایه گذاران حقیقی در اتاق بازرگانی و دریافت اعتبارات از طریق بانک ها معرفی می نماید.

شتابدهی به کسب و کارهای صادراتی، پس از پذیرش تیم ها در یک چرخه 6 تا 9 ماهه صورت می گیرد. در این مدت، حرفه ای ترین کارشناسان و منتورهای حوزه صادرات شما را از طریق کارگاه ها و دوپینگ های مشاوره ای حمایت خواهند کرد. تسهیلات “بُردار” برای تورگشت های آموزشی به کشور های هدف، حضور در نمایشگاه های خارجی و تنظیم قرارهای ملاقات کاری با شرکای خارجی نیز این مسیر سخت را کوتاه و جذاب خواهد کرد.

شتابدهنده صادراتی بردار در  28 آذر ماه سال 1398، شروع به کار کرد. خوشبختانه این شتابدهنده توانسته تا کنون به تیم های دور اول خود کمک کند تا صادرات را آغاز کرده و تعدادی از این تیم ها تاکنون از طریق حمایت های بردار توانسته اند صادرات انجام دهند. اقدامات تیم ها در بردار شامل مواردی همچون شرکت در نمایشگاه مجازی صنایع غذایی هند، عقد قرارداد مدیریت صادرات و ارسال محموله های صادرات شیرآلات صنعتی به عراق، ارسال نزدیک به 1000 تن محموله صادراتی سنگ به ایتالیا، مکزیک، چین، هند، ویتنام و عراق، ارسال میوه به به روسیه، انجام بسته بندی و ارسال نمونه محصولات گروه کالایی تیم ها به کشورهای اندونزی، ایتالیا، عراق، هند، روسیه و سوریه بوده است.

پیش رویداد مارتون صادرات copy

در این برنامه با حضور 400 نفر طی 4 ساعت فرایند صفر تا صد صادرات توضیح داده شد.

250 نفر در قالب 105 گروه پیرامون گروه های کالایی فرش دستباف اصفهان، میوه ، باتری خودرو ، ظروف یکبارمصرف گیاهی، غذای آماده، پسته ، رنگ و سفره قلمکار، طی 48 ساعت به انجام تحقیقات پرداخته و به طور موازی در کارگاه های آموزشی صادراتی شرکت نمودند.  

رویداد مارتون صادرات copy
پذیرش تیم های دور اول

بیش از 300 نفر در قالب گروه های فردی ، 2 نفره و 3 نفره با ارسال رزومه در سایت متقاضی ورود به شتابدهنده بودند که پس از مصاحبه با بیش از 60 تیم 23 تیم به عنوان تیم های برگزیده انتخاب شدند.

کارگاه های برگزار شده
جلسات شورای راهبردی

با هدف سیاست گذاری و نظارت بر حسن اجرای برنامه های شتابدهنده صادرات تا به کنون 45 جلسه برگزار شده است. تعدادی از این جلسات با حضور پشتیبانان محترم با هدف تجمیع نظرات کارشناسی برگزار گردیده است.

تیم ها پس از انجام وظایف محوله طبق مستندات زیر مورد ارزیابی و سطح بندی قرارمی گیرند:

الف-بوم کسب و کار صادراتی 

ب-بوم تحقیقات بازار

 ج-مستندات مربوط به فعالیت های انجام شده در حوزه مشتری یابی بین الملل 

د-فرم های ارزیابی آمادگی صادراتی تامین کنندگان 

ه- ارائه گزارشات تکمیلی و تحلیلی انتخاب کالا-کشور 

جلسه سطح بندی تیم ها
پذیرش دور دوم

بیش از 145 تیم در قالب تیم های فردی ، گروهی و نمایندگان واحدهای بازرگانی شرکت ها با ارسال رزومه در سایت، متقاضی ورود به شتابدهنده بودند که پس از مصاحبه با بیش از 48 تیم 16 تیم به عنوان تیم های برگزیده انتخاب شدند.

شتاب دهنده صادراتی بردار یک فضای دوستانه و رقابتی برای استقرار استارتاپ ها و تیم ها در حوزه های مختلف صادراتی ایجاد کرده و به دنبال فراهم کردن بستری برای هم آفرینی، عملیاتی کردن طرح های صادراتی و شبکه سازی در فضای صادراتی است. بردار با توانمند سازی علاقمندان به حوزه صادرات کمک می کند تا افراد یا تیم ها اولین صادرات خود را انجام دهند. یکی از خدمات بردار به علاقمندان صادراتی، ارائه خدمات منتورینگ و مشاوره تخصصی در حوزه صادرات است. بردار امکان استفاده اعضا را از فضای کار اشتراکی و امکان حضور تیم ها در نمایشگاه ها را نیز برای تیم ها فراهم می آورد. یکی از خدمات بردار ایجاد فضایی یادگیرنده و با اخلاق با هدف شناسایی و انتخاب، شکل‌دهی و شتابدهی به فعالیت استارتاپ ها و تیم ها – به منظور دانش افزایی و توسعه مهارت های فردی و تیمی است که این کار را از طریق ارائه خدمات مشاوره  و مربیگری حرفه ای، آموزش و تجربه گردانی به وسیله منتورها، کارشناسان و کهنه کاران صادراتی در رویدادها، تورگشت ها و بازدیدهای آموزشی داخلی و خارجی، حضور در نمایشگاه ها (با رویکرد تشکیل یا تقویت کار و کسب های نوپا در حوزه صادرات کالا) انجام می دهد. هدف بردار ارائه خدماتی است که منجر به توانمند سازی شرکت های مدیریت صادراتی (از جنبه های فردی و تیمی) با رویکرد نیازمحور، مهارت های مدیریتی و فنی، راه کارهای نیازسنجی شده‌، مشورت با افراد خبره، شبکه سازی و کنسرسیوم، تنظیم و تسهیل قرارهای ملاقات با شرکای خارجی و رایزنی ها، برندینگ و اعتبار بخشی و …  می شود. “بُردار”  با رصد شاخص‌های کلیدی، ارزیابی و ارزش گذاری برای اطلاع از وضعیت و کمک به بهبود، رشد و توسعه کار و کسب هایی که برنامه های شتابدهی را با موفقیت به اتمام رسانیده‌اند، همراه و یاری‌رسان آن‌ها خواهد بود.  از دیگر خدمات “بُردار”  ارائه تسهیلات لازم جهت خدمات فناورانه، تورگشت های خارجی ، نمایشگاه ها، قرارهای ملاقات کاری و … (طبق ضوابط بردار) برای استارتاپ ها و تیم ها است.  همچنین شرکت ها را جهت تامین سرمایه به به سرمایه گذاران حقیقی در اتاق بازرگانی و دریافت اعتبارات از طریق بانک ها معرفی می نماید. سایر خدمات مالی شامل ارزیابی و ارزش‌گذاری مربوط به کسب‌وکارهای صادراتی در حال رشد خواهد بود. بردار در راستای جهت‌دهی و هدایت پژوهشگران به سوی مطالعات و بررسی های راهبردی با تمرکز بر توسعه صادرات و بازارسنجی بین المللی، “بُردار”  خدمات ، منابع تخصصی و حمایت مورد نیاز از شرکت ها را در اختیار پژوهشگران پیشرو در حوزه صادرات قرار می‌دهد.

آموزش و تمرین - خدمات شتابدهنده بردار
منتورینگ - خدمات شتابدهنده بردار
حمایت مالی - خدمات شتابدهنده بردار
تولید محتوای تخصصی - خدمات شتابدهنده بردار
شبکه سازی - خدمات شتابدهنده بردار